لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

اخذ کارت بازرگانی در تهران


در ماده 3 قانون در مورد اشخاصی که فعالیت صادارت و واردات را انجام می دهند اخذ کارت بازرگانی را الزامی دانسته است . اخذ کارت بازرگانی در تهران اشخاص واجد شرایط از طریق اتاق بازرگانی اقدامات لازم را انجام دهند . اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با در دست داشتن مدارک مخصوص به خود درخواست اخذ کارت بازرگانی نمایند . لازمه اخذ کارت بازرگانی دارا بودن شرایط آن می باشد که هر شخص حقوقی و حقیقی باید کلیه شرایط اخذ کارت بازرگانی را دارا باشند تا بتوانند کارت را اخذ نمایند .  

تعریف کارت بازرگانی

اشخاص حقوقی و حقیقی در تهران با در دست داشتن کارت بازرگانی می توانند به امور صادرات و واردات مشغول شوند و تجارت خود را به کشورهای خارجی گسترش دهند .

زمانی که کارت صادر می شود اعتبار آن یکساله می باشد و بعد از پایان اعتبار ، امکان تمدید برای آن وجود دارد .

مراحل اخذ کارت بازرگانی در تهران

وارد سامانه هوشمند اخذ کارت بازرگانی وارد شوید .

 1. ابتدا اطلاعات اولیه فردی را ثبت نمایید .
 2. فرم های الکترونیکی را چاپ کرده و به سازمان مراجعه و گواهی مورد نیاز را اخذ می نماید .
 3. اطلاعات پرونده را تکمیل کرده و پس از اسکن تصویر مدارک مدارک را بارگذاری نمایید
 4. بعد از اینکه درخواست ثبت گردید تایید نهایی شد پرونده به صورت الکتورنیکی به کارتابل اتاق بازرگانی ارسال می شود .
 5. بررسی پرونده به صورت غیر حضوری انجام می شود بدین صورت که نیاز به حضور متقاضی نمی باشد .
 6. در صورتی که پرونده ناقص می باشد اطلاع رسانی از طریق پیامک و یا ایمیل به متقاضی انجام می شود تا با مراجعه به اداره رفع نقص نماید و اطلاعات را مجدد کامل نماید
 7. درصورتی که پرونده کامل باشد به متقاضی پیامک و یا ایمیل ارسال می شود . تا با در دست داشتن مدارک اقدامات بعدی تکمیل پرونده را انجام دهد به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی یا اتاق تعاون مراجعه نماید .
 8. تا وقتی که کارت به متقاضی تحویل داده نشده می توانند پیگیری لازم آخرین وضعیت درخواست را در اتاق بازرگانی / اتاق تعاون / سازمان صنعت و معدن و تجارت مربوطه انجام دهند .

د رجهت مطالعه بیشتر د رمورد شرایط اخذ کارت بازرگانی در تهران می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

کاربردهای کارت بازرگانی در تهران

 1. اقدامات لازم ثبت سفارش را انجام داد و هم چنین ترخیص کالا
 2. از مناطق آزاد واردات کالا را انجام دهد
 3. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 4. کلیه کالاهای مجاز را می توان صادر کرد .

در نتیجه مطابق قانون در جهت صادرات و واردات اخذ کارت بازرگانی الزامی می باشد . در زمان ثبت سفارش کالا کارت بازرگانی جز مدارکی است که توسط بانکها از متقاضی اعتبار درخواست می گردد .

موارد معافیت از داشتن کارت بازرگانی در تهران

علاوه بر کارهایی که برای انجام دادن آنها داشتن کارت بازرگانی ضرورت دارد، قانونگذار مواردی را نیز بر شمرده است که برای انجام دادن آنها نیازی به داشتن این کارت نیست. در واقع، بر اساس قانون، موارد معافیت از داشتن این کارت عبارت است از :

 1. شرکت تعاونی مرزنشینان
 2. ملوانان ایرانی شاغل در شناورهایی که در بین سواحل ایران و سایر کشورها در تردد هستند
 3. پیله وران
 4. کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور در صورت داشتن کارنامه شغلی از وزارت کار.

وکیل ثبت شرکتها دارای کادری متخصص در زمینه ثبت شرکت در تهران می باشد اشخاصی که در جهت اقدام به اخذ کارت بازرگانی هستند می توانند به مجتمع وکیل ثبت شرکتها مراجعه کرده و از راهنمایی و مشاوره بهره مند شوند .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ کارت بازرگانی در تهران

اشخاص حقوقی و حقیقی در تهران با در دست داشتن کارت بازرگانی می توانند به امور صادرات و واردات مشغول شوند و تجارت خود را به کشورهای خارجی گسترش دهند .

نحوه استفاده از کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی پس از طی مراحل قانونی امکان پذیر بوده و جهت واردات و صادرات محصول می توان از آن استفاده نمود

شرایط اخذ کارت بازرگانی در تهران

کلیه اشخاصی که می خواهند عمل صادرات و واردات در تهران انجام دهند و شرایط و ضوابط کارت بازرگانی را دربردارند الزامی است تا به منظور دریافت کارت بازرگانی خود در تهران مبادرت نمایند. در این مقاله به شرایط اخذ کارت بازرگانی در تهران می پردازیم.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟