لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران


به شرکتهایی که در آن سرمایه به سهام و قطعات کوچکتر تقسیم می شود و سهامداران آن به مقدار سهم خود در برابر دیون شرکت مسئولیت دارند شرکت سهامی گفته می شود.از جمله این شرکت ها شرکت سهامی خاص می باشد.

سهام را می توان به دیگران انتقال داد و سرمایه منقول محسوب می شوند. به دو گروه بانام و بی نام تقسیم می شوند. برای انتقال سهام بانام بباید از طریق دفاتر ثبت اقدام کرد.

ثبت شرکت سهامی خاص ( Privately joint stock company )

از متداول ترین شرکتهای ثبتی در ایران که از لحاظ قالب به شرکت با مسئولیت محدود شباهت دارد شرکت سهامی خاص می باشد.

در این شرکتها تمامی سرمایه را موسسین هنگام تاسیسس باید تامین کنند.

این شرکتها برای ثبت باید دارای دست کم  ۳ نفر سهام دار  و ۲ نفر بازرس باشد.

یک میلیون ريال سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص مورد نیاز است. شرکا قادرند به هر میزان که تمایل داشته باشند برای شرکت سرمایه تامین نمایند و محدودیتی برای تعیین سرمایه ندارند و میتواند همان یک میلیون ریال باقی بماند هر کدام از شرکا دارای سهام مساوی می باشند .

سرمایه ای که ثبت می کنید از آنجا که اعتبار شرکت شما را رقم میزند می تواند برای دریافت وام یا تسهیلات بانکی ، دریافت نمایندگی در شهرهای دیگر  ، بستن قرارداد با شرکت های دولتی و یا خصوصی و … از اهمین شایانی برخوردار باشد .

35% سرمایه ثبت هنگام تاسیس این شرکت مورد نیاز است.که باید به حسابی که به نام شرکت درحال تاسیس افتتاح شده است سپرده شود.مادامی که مراحل ثبت شرکت صورت می گیرد این مبلغ را نمی توان از حساب برداشت کرد.

خصوصیات شرکت سهامی خاص در تهران

 1. در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه آن نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد و هم چنین شرکای شرکت هم نباید از سه نفر کمتر باشند.
 2. در شرکت سهامی خاص سهام شرکت در بازار بورس قابل معامله نیست و نقل و انتقال سهام شرکت منوط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی سهامداران می باشد.در ضمن این شرکت قادر نمی باشد به منظور صدور اوراق قرضه مبادرت نماید.
 3. مسئولیت هر کدام یک از سهامداران در شرکت سهامی خاص محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد.و کلیه ی سرمایه یشرکت سهامی خاص باید توسط موسسین تاسیس شود و تعداد شرکای آن نبایستی از سه نفر کمتر باشد.

نام شرکت سهامی خاص در تهران

 1. در اسم شرکت سهامی خاصباید کلمه ی خاص قبل از ذکر اسم شرگت و یا پس از آن بلافاصله اضافه گردد هم چنین این کلمه بایستی در همه ی نوشته های شرکت و آگهی ها رعایت شود.
 2. به عنوان مثال شرکت سهامی خاص البرز و ذکر کلمه ی خاص باید در همه ی نوشته های شرکت به صورت واضح و روشن مشخص باشد.زیرا در واقع این نوع از شرکت ها یم شرکت سهامی خانوادگی و خصوصی می باشد که باید مراجعه کنندگان از آن آگاه باشند.
 3. از نام و نام خانوادگی و اسامی خاص استفاده نگردد.
 4. اسامی پیشنهادی قبلاَ ثبت نشده باشد.
 5. دارای معنا و مفهوم باشد و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد.
 6. عدد نباشد.
 7. لاتین نباشد.
 8.  از فرهنگ لغات فارسی استفاده شده باشد.
 9.  در صورتی که نام پیشنهادی متداول نیست تصویری از مستند ضمیمه گردد.
 10. هم چنین،از کلماتی نظیرشاهد،شهید،جانباز،آزاده،اسامی متبرکه،انتظام،نظام،موزه،کیش،نیروی انسانی،اینترنت،کارگشا استفاده نگردد.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت باید دست کم 3 نفر عضو اصلی که به سن قانونی رسیده باشند حضور داشته باشند (18 سال تمام)
درهیات مدیره دست کم باید دو نفر عضو باشند و هرکدام از آنها بیاد دست کم یک سسهم از سسهام شرکت را داشته باشند و سابقه  کیفری نداشته باشند.

یک میلیون ریال به عنوان سرمایه شرکت مورد نیاز است. سی وپنج درصد از سرمایه شرکت باید در حساب  شرکت سپرده شود.
آدرس و کد پستی حقیقی موجود باشد

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 • اظهارنامه‌ کامل شده‌ شرکت سهامی خاص در دو نسخه که به امضاء تمامی سهامداران رسیده باشد.
 • اساسنامه‌ شرکت سهامی خاص در دو نسخه و امضا پای کلیه ی صفحات آن توسط همه ی سهامداران.
 • صورت جلسه‌ مجمع عمومی مؤسسین دو نسخه با امضای سهامداران و بازرسین.
 • صورت جلسه‌ هیأت مدیره که مدیران منتخب مجمع آن را امضا کرده باشند در دو نسخه.
 • کپی مدارک هویتی تمام سهام‌داران و بازرسین که در دادگستری برابر اصل شده باشد.
 • رسید تادیه حداقل ۳۵% سرمایه‌ شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تأسیس در آن افتتاح شده است. تذکر: اگر بخشی از سرمایه شرکت بصورت غیرنقدی باشد چه اموال منقول باشد چه غیرمنقول باشد الزاما باید‌ تقویم نامه‌ کارشناس رسمی دادگستری، ارائه شود. اگر اموال غیر منقول باشد و به عنوان بخشی از سرمایه‌ شرکت باشد اصل سند مالکیت می بایست ارائه شود.
 • با اعلام کارشناس اداره‌ ثبت شرکت‌ها در صورت نیاز،مجوز ارائه شود.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 1. با مشاورین وکلای ثبت شرکتها تماس حاصل شود.
 2. مجتمع وکیل ثبت شرکتها متخصص نزد شما معرفی می شود.
 3.  قرارداد امضا می شود.
 4. اسناد کامل می شود.
 5. در سایت ثبت  نام شده و تاییدیه اولیه اخذ می شود.
 6. مشخص کردن اسم و امضاء مدارک مربوطه .
 7.  اموراداری در اداره ثبت شرکت ها انجام شده و در عرض 30 روز کاری وکیل شماره ثبت را اخذ می نماید .
 8. ثبت شرکت انجام شده و مدارک به متقاضی ثبت (کارفرما) تحویل داده می شود.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام اسم شرکت

یکی از پایه های اصلی ثبت شرکت اسم شرکت می باشد و درواقع باعث تشخیص شرکت شما از دیگر شرکتها می باشد و نوع عملکرد و فعالیت شرکت شما را از دیگر شرکت ها جدا کرده و مشخص می کند در نتیجه از اسامی شرکتهای ثبت شده باید استعلام اسم شرکت گرفت

ثبت شرکت خدماتی در تهران

د رکنار انواع شرکتهای تجاری و دانش بنیان شرکت هایی نیز هستند که جهت انجام امور خدماتی در تهران در راستای کمک کردن به دیگر شرکتها، سازمان ها و اشخاص افراد با تجربه در امر خدمات را به یاری می گیرند

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکتی که جهت عملیات تجاری فی ما بین دو یا چند نفر در تهران تشکیل می شود و در آن سرمایه به سهام تبدیل نمیشود و شرکا فقط به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت بر عهده دارند

مراحل ثبت شرکت

شرکت جهت رسمیت و دست یابی به شخصیت حقوقی باید مطابق قوانین ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها ، ثبت شود در نتیجه با توجه به قوانین مصوبه تجارت ثبت شرکت الزامی می باشد

ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران

شرکت ها انواع و اقسام متفاوتی دارند،که یکی از انها شرکت های عمرانی است.معنی واژه عمران ابادانی، گسترش رونق و توسعه میباشد.شرکتهای عمرانی سرپرست و مجری عملیات عمرانی در تهران میباشد.

تغییر نام شرکت در تهران

زمانی که به درستی نتوانید نام شرکت را انتخاب نمایید ملزم به تغییری در آن می شوید دلایل متفاوتی دارد که تصمیم به تغییر نام بزنید که این مورد باید شرایط ویژه ای را در آن رعایت نمود

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

به شرکتهایی که در آن سرمایه به سهام و قطعات کوچکتر تقسیم می شود و سهامداران آن به مقدار سهم خود در برابر دیون شرکت مسئولیت دارند شرکت سهامی گفته می شود.از جمله این شرکت ها شرکت سهامی خاص می باشد.

ورود و خروج شریک شرکت در تهران

با در نظر گرفتن شرایطی که شرکت در دوره ی فعالیت خود با آن مواجه است ممکن است شرکت اختیارا یا اجبارا مجبور شود در بعضی از آیتمهای خود تغییراتی را بوجود بیاورد که یکی از آنها ورود و خروج اعضا می باشد

ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در تهران

در شرکت های سهامی عام در تهران به منظور انجام هر گونه تغییراتی صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده ضروری است.

ثبت شرکت بازرگانی در تهران

از جمله شرکت های تجاری میتوان به شرکت های بازرگانی اشاره نمود. در واقع در اساسنامه شرکت های بازرگانی در تهران به این مورد اشاره شده که شرکت در امور بازرگانی واردات ، صادارت و... فعال می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟