لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران


قبل از آن که شرکتی را در تهران ثبت کنید و فعالیت تجاری را آغاز نماید ، نخست بایستی برای شرکت و فعالیت تجاری خود یک نام مناسب سه سیلاب انتخاب نمایید .

با توجه به این نکته که هر شرکتی با هر اسمی که برای خود بر می گزیند شناخته می شود بنابراین باید برای انتخاب نام شرکت همه جوانب را بسنجیم و در انتخاب نام دقت کنیم.

شرایط انتخاب اسم برای شرکت در تهران

هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به نابودی بکشاند. اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند، برخی دیگر اعتقاد دارند که اسامی خبری که به مشتریان می گویند که کسب و کار شما دقیقاً چیست بهترین اسامی هستند حال آنکه برخی دیگر به این باورند که اسامی ابداعی بیشتر در اذهان می مانند در حالی که برخی معتقدند که این اسامی سریعتر به فراموشی سپرده می شوند.

اما واقعیت این است که تمامی اسامی می توانند کار آمد باشند چنانچه که با یک استراترژی بازاریابی مناسب پشتیبانی شوند. انتخاب یک نام تجاری خوب یک فرایند پیچیده است . انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است. بسیاری از افراد قبل از ثبت شرکت خود برای رسیدن به نام شرکت مطلوب، انرژی و زمان زیادی صرف می کنند اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می گیرند.

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران

اسمی که برای شرکت انتخاب می کنیم باید معنی و مفهوم داشته باشد و باید تلاش کنیم مطابق با فعالیت شرکت برای آن نام مناسبی انتخاب کنیم  این سخن بدین معنا می باشد که فعالیت شرکت و نام انتخابی با هم در یک امتداد باشند.نام هایی که انتخاب می کنیم بایستی سه سیلابی باشد و تلفظ و بیانی راحت داشته باشد.برای انتخاب اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

قوانین تعیین نام شرکت در تهران

 1. اسم انتخاب شده  نبایستی غیرفارسی باشد.
 2. باید ریشه ی فارسی  داشته باشد.
 3. مطابق قوانین و شئونات اسلامی باشد.
 4. اسم انتخابی نباید تکراری باشد.
 5. از عدد به شکل ریاضی استفاده نشود.
 6. از اسم خلاصه شده  و کوتاه استفاده نشود.
 7. از اسامی اشخاصی مانند  دانشمندان ،ایثارگران ،شهیدان استفاده نشود.

برای انتخاب نام شرکت باید به مواردی توجه کرد

 1. کلیه ی  شرکت های حقوقی برای آن که شرکت خود را به ثبت برسانند  بایستی مدارک مورد نیاز را به اداره ی ثبت شرکت ها ارائه دهند.
 2.  سهامداران یا وکیل شرکت می توانند نام انتخاب شده را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنند.
 3. نام  انتخاب شده  نباید تکراری و مشابه آن وجود داشته باشد .
 4. برای انتخاب نمودن نام شرکت نبایستی از کلمات و اسامی لاتین و بیگانه استفاده شود.
 5. در صورتی که  نام انتخاب شده معادل فارسی ندارد یعنی معنایی برای آن تعریف نشده است اما فرهنگستان ممنوعیتی برای انتخاب اسم نمی بیند می توان ان اسم را انتخاب کرد و به ثبت رساند.
 6. استفاده نمودن  از اسامی مشهور که باعث فریب و گمراهی عموم می شود ممنوع می باشد.
 7. اسامی انتخاب شده که بر خلاف مذهب باشد و هرگونه  مغایرتی داشته باشد قابل ثبت نمی باشد.
 8. در انتخاب اسم شرکت اگر از اسامی مانند تجاری ،مهندسی ،بازرگانی و…..استفاده نماییم جزء اسم به حساب نمی آیند.
 9. در صورتی که بخواهیم در تعیین نمودن  نام شرکت از اسامی مانند گمرک ،ارشاد ،کانون ،تشکل و…. استفاده کنیم باید از مراکز مربوطه مجوز دریافت نماییم.
 10. در انتخاب نام شرکت نبایستی از کلماتی مانند ملت ، ایران ، کشور و… استفاده شود.
 11. هنگامی که  بخواهیم برای انتخاب نمودن نام شرکت از کلماتی مانند ،گویش و یا لهجه مناطق خاص استفاده کنیم باید از فرمانداری ،شورای شهر یا بخش داری آن منطقه مجوز دریافت شود.
 12. در انتخاب نام نبایستی از اسامی که به مراکز دولتی و کشوری مربوط می شود استفاده نماییم.
 13. در صورتی که  شرکت های زیارتی بخواهند در نام شرکت خود از اسامی مذهبی و ائمه استفاده نمایند باید مجوز دریافت کنند.
 14. شرکت هایی که با شرکت های خارجی شریک می باشند  برایشان این امکان فراهم می شود که بتوانند قسمتی از نام شرکت خارجی را در اسم شرکت خود بیاورند.
 15. فقط شرکت های تعاونی و غیر تجاری هیچ گونه هزینه ای در خصوص تعیین نام پرداخت نمی کنند.
 16. نامی که  برای شرکت  انتخاب می شود قابلیت نقل و انتقال به شخص دیگری را ندارد.
 17.  در صورتی که  بخواهیم برای شرکت های تعاونی نامی انتخاب کنیم بایستی  از وزارت تعاون نامه ای دریافت نماییم.
 18. هنگامی  که نام انتخابی مورد تایید قرار نگرفت به منظور  انتخاب نمودن مجدد نام  نیازی به پرداخت مبلغ 40000ریال نمی باشد.

نکاتی در مورد انتخاب نام شرکت

 1.  نام انتخابی در گذشته انتخاب نشده باشد.
 2.  از  اسامی و نام های طولانی استفاده نشود.
 3.  به دلیل  زیبا بودن و خاص بودن نامی آن را انتخاب نکنید این نکته را در خاطرتان داشته باشید که بایستی نام انتخابی با کاری که شرکت انجام می دهد ارتباط داشته باشد.
 4.  اگر  در انتخاب نمودن  نام برای شرکت از نام شهری که در آن مشغول به فعالیت هستید استفاده کنید تا هنگامی کاربرد دارد که فعالیت شما فقط به آن شهر اختصاص داشته باشد اما اگر بخواهید فعالیت خود را گسترش دهید باید نام شرکت خود را تغییر هید  و اسم شهر را از نام شرکت حذف کنید.
 5. در نام انتخاب شده  نباید غلط املایی  وجود داشته باشد.
 6.  در انتخاب نام می توانید از مخاطبان خود کمک بگیرید به عنوان مثال آن را به اشتراک بگذارید و از نظرهای ان ها مطلع شوید.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجمع عمومی عادی چیست؟

شخاصی که در شرکت سهامدار می باشند هم می خواهند از کارهای کلی شرکت مطلع باشند.مجمع عمومی عادی تنها وسیله ای می باشد که اشخاصی که در شرکت سهام دارند نظرهای خود را اعمال نمایند.

ثبت موسسه حقوقی در تهران

در حوزه فعالیت موسسات حقوقی در تهران ، موضوعات تجاری نیز دیده نمی شود در این مقاله از شرایط ثبت موسسات حقوقی در تهران در مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید

ثبت شرکت چه مزیت هایی دارد ؟

در عصر حاضر و توسعه یافتن اجتماع ، با وجود فعالیت های زیاد اشخاص این توانایی را ندارند تا برخی از کارها را خودشان انجام بدهند و یا در آن حوزه تجربه کافی ندارند تاسیس شرکت ها به این اشخاص این فرصت را می دهد تا برخی از این کارها را از طریق آن شرکت ها انجام بدهند.

ثبت شرکت سهامی عام در تهران

شرکت سهامی عام گونه ی خاص و ویژه شرکتهای بزرگ میباشد که به عموم مردم (عوام) اجازه فروش سهام داده میشود و عوام میتوانند در زمان اعلام پذیره نویسی به شعبات بانک اعلام شده رجوع کرده و ورقه تعهد سهم را امضا و مبلغ تعیین شده را به حساب شرکت پرداخت نمایند

انحلال شرکت سهامی در تهران

شرکتها بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها امکان دارند بر اساس مواردی مجبور به انحلال شود در این مقاله به این موضوع انحلال شرکتها پرداخته می شود.

شرایط ثبت شرکت حسابداری

حسابداری رشته ای است که موضوع آن شناخت فرآیندهای مالی و بیان آنها به شکل عدد می باشد. دراین مقاله مطالبی در مورد شرایط ثبت شرکت حسابداری مطالعه نمایید

مزایای ثبت شرکت در تهران

زمانی که موسسین شرکت خود را در تهران به ثبت می رسانند می توانند از مزایای آن بهره مند شوند در این مقاله به توضیحات بیشتر در این مورد پرداخته می شود

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که جزء وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشد جزء وظایف مجمع عمومی عادی می باشد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت معماری در تهران

در واقع برای اینکه بخواهیم هدف اصلی را مشخص سازیم باید بدانید که موضوع فعالیت اصلی معماری ، چگونگی فضا سازی با مصالح و رورش های مختلف در تهران می باشد

موضوع فعالیت شرکت چیست؟

به منظور تاسیس شرکت که به طور معمول بر گردآوری و تهیه شرکت نامه مستحکم می باشد شرایط و قواعدی بایستی مورد عنایت واقع گردد تا علاوه بر محقق شدن موضوعات قانونی سمت و سوی تاسیس شرکت هم معین و بیان گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟