لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

مراحل انحلال شرکت در تهران


ممکن است انحلال شرکت های ثبت شده در تهران به دلیل های مختلفی رخ دهد و این موارد انحلال را قانون گذار در قانون تجارت پیش گویی نموده است. شایان ذکر است که به منظور تقسیم نمودن دارایی ها میان شرکا و انحلال شرکت به صورت کامل به دستور قطعی دادگاه نیازمند می باشد.

اگر نیاز به مطالعه بیشتر در مورد ثبت تغییرات شرکت در تهران دارید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

همان گونه که آغاز نمودن یک کسب و کاری نیازمند به سپری نمودن پروسه ی اداری به صورت طولانی می باشد انحلال شرکت هم دربردارنده مرحله ها و فرآیندی می باشد که می بایست به منظور منحل شدن شرکت به صورت قانونی صورت پذیرد لازم به ذکر است که انحلال شرکت هم مثل بقیه تصمیم های اجرای در یک نهاد نیازمند تصمیم و سازگاری تمامی شرکا می باشد.

موارد انحلال شرکت در تهران

موارد انحلال شرکت به شرح ذیل می باشد:

 1. انحلال شرکت براساس خواست شرکا.
 2. انحلال شرکت به علت از بین رفتن یکی از عناصر شرکت.
 3. انحلال شرکت براساس دلیل های توجیه پذیر.
 4. انحلال شرکت به دلیل وضعیت یکی از شرکا.

مراحل انحلال شرکت در تهران

برای انحلال شرکت،سهامداران باید براساس مقررات و قوانین قانونی مجمع عمومی فوق العاده تنظیم کنند و به همراه مدارک دیگر،به اداره ثبت شرکتها ارسال کنند تا آن اداره مبادرات لازم جهت ثبت را انجام دهد و مراحل را به صورت چاپ و انتشار آگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به آن چاپ و متشر می شود به اطلاع سهامداران برسد.

دلایل انحلال شرکت در تهران 

علاوه بر موارد ذکر شده ممکن است انحلال شرکت به دلایلی به شرح ذیل روی دهد :

 1. چنانچه قصد و غرض اصلی شرکت (موضوعی که شرکت به منظور آن تشکیل گردیده) به حقیقت پیوسته شده باشد و یا مشخص گردد شکل پذیری آن غیر ممکن می باشد.
 2. چنانچه شرکت به منظور مدت زمان مشخص شده ای تشکیل گردیده باشد اما قبل از تمدید به پایان برسد.
 3. در صورتی که شرکت ورشکسته شود منحل می گردد.
 4. در صورتی که مجمع فوق العاده به منحل گردیدن شرکت رای بدهد.
 5. در صورتی که دادگاه دستور قطعی منحل شدن شرکت را صادر نماید.
 6. در صورتی  داد گاه به منظور منحل گردیدن شرکت دستور قطعی صادر می نماید که یک یا چند نفر از اعضای ذی نفع منحل گردیدن شرکت را تقاضا نمایند.

مطابق قانون این اشخاص در یکی از شرایط ذیل اجازه دارند تقاضای منحل گردیدن شرکت را درخواست نمایند:

 1. در صورتی که بعد ازسپری شدن یک سال از ثبت شرکت، هیچ گونه  مبادرتی به منظور انجام موضوع  و مبحث شرکت صورت نگرفته باشد و یا کلیه فعالیت‌های شرکت به منظور مدت زمان  بیشتر از یک سال تعطیل گردیده باشد.
 2. در صورتی که ۱۰ ماه از مدت زمان  مشخص شده به منظور تشکیل و برپایی مجمع عمومی سالانه سپری شده باشد و مجمع عمومی سالانه تشکیل نگردیده باشد.
 3. در صورتی که مقام مدیر عامل شرکت ومقام تمام  یا بعضی از اعضای هیئت مدیره شرکت، به منظور مدت زمانی بیشتر از ۶ ماه بدون بازرس مانده باشد.
 4. در صورتی که شرایط تعطیل شدن  شرکت وجود داشته باشد، اما مجمع به منظور تعطیلی شرکت تشکیل نشده باشد یا از دادن رای تعطیلی شرکت جلوگیری نمایند.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که تصمیم به منظور تعطیل گردیدن شرکت حتمی شد مدیر دیگر هیچ گونه مقامی ندارد. این امکان وجود دارد که فعالیت ها و کارهای شرکت هنوز باقی مانده و ناتمام باشد به همین دلیل ضروری می باشد که فردی به عنوان نماینده شرکت معارفه گردد تا بدین صورت امور باقی مانده و تعطیلی شرکت را به پایان برساند و به این شخص مدیر تصفیه گفته می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت در تهران

 1. اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که می بایست مورد تصدیق و  تایید تمامی  شرکا و مدیر تصفیه باشد ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه ی تمامی شرکا ارائه گردد.
 3. در صورتی که مدیر تصفیه  خارج از شرکاء انتخاب شده باشد رونوشت شناسنامه مدیر تصفیه بایستی ارائه گردد.
 4. آخرین روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر و چاپ می گردد بایستی ارائه گردد.

اصولا امور ثبت تغییرات شرکت از جمله انحلال شرکت را باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند و ثبت این تغییرات نیاز به تجربه دارد.می توانید جهت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان وکیل ثبت شرکتها تماس گرفته و به راحتی ثبت تغییرات شرکت در تهران انجام دهید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نقش مجمع عمومی فوق العاده در تغییرات شرکت سهامی

مجمع عمومی فوق العاده معمولا زمانی تشکیل می شود که موسسین و صاحبین سهام تصمیم می گیرند که در مورد بخصوصی تصمیماتی را اتخاذ نمایند

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکتی که جهت عملیات تجاری فی ما بین دو یا چند نفر در تهران تشکیل می شود و در آن سرمایه به سهام تبدیل نمیشود و شرکا فقط به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت بر عهده دارند

تغییر موضوع فعالیت شرکت در تهران

مطابق قانون اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت در تهران مجوز تغییر موضوع شرکت در تهران و یا اضافه نمودن موضوعی خاص را به موضوع فعالیت قبلی شرکت خود دارند و یا حتی موضوع فعالیت شرکت در تهران به کلی تغییر پیدا می کند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در تهران

یک شرکت پس از ثبت، می تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه مربوط به شرکت است ایجاد کند در این صورت باید مراحلی را در اداره ثبت شرکتها جهت ثبت تغییرات سپری نماید به مطالعه مقاله بپردازید

تنظیم صورتجلسه در تهران

یکی ازمهم ترین وظایف مدیران به منظور برگزاری جلسات مختلف نوشتن صورتجلسات ودستور جلسه های گوناگون به صورت پیوسته می باشد .صورتجلسات نیز از جایگاه خاصی برخوردار می باشند در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

مدارک ثبت تغییرات شرکت در تهران

تا مدت زمانی که شرکت در تهران فعال می باشد و به فعالیت خود ادامه می دهد همواره و به طور دائم اوضاع و احوال حاکم بر آن در حال تغییر و تحول می باشددراین مقاله می توانید مطالبی در مورد مدارک ثبت تغییرات شرکت در تهران اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

تغییر نام شرکت در تهران

زمانی که به درستی نتوانید نام شرکت را انتخاب نمایید ملزم به تغییری در آن می شوید دلایل متفاوتی دارد که تصمیم به تغییر نام بزنید که این مورد باید شرایط ویژه ای را در آن رعایت نمود

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران

پس از به پایان رسیدن مرحله های ثبت شرکت در تهران ، شرکت شما دربردارنده شخصیت حقوقی می شود و در این مرحله شما قادر می باشید نسبت به اعمال تغییرات شرکت خود در چارچوب اساسنامه مبادرت نمایید

کاهش سرمایه شرکت

سرمایه شرکت اولین موردی می باشد که در زمان تاسیس باید در نظر گرفت تا بتوان توسط آن شرکت را راه اندازی کرد. در حقیقت اعتبار اصلی شرکت سرمایه شرکت می باشد . اما بر اساس دلایلی ممکن است در زمان حیات سرمایه شرکت کاهش یابد که دراینجا به موراد آن اشاره می شود .

ثبت تغییرات شرکت در تهران

بعد از به ثبت رساندن یک شرکت در تهران می توان در ایین نامه وتمامی شرایط و ضوابط ان شرکت دگرگونی هایی و تغییراتی که ملزم می باشد ایجاد کرد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟