لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

نمونه اسم شرکت


زمانی که در صدد تاسیس شرکت هستید باید بدانید که برای آن باید اسم و نشانی را انتخاب نمایید که توسط آن بتوان شرکت را شناسایی کرد بدین صورت که نامگذاری شرکت دارای قوانین می باشد که در ذیل عنوان شده است :

قوانین تعیین نام شرکت

 1. اسم منشا فارسی داشته باشد.
 2. انگلیسی نباشد.
 3. مطابق با شئونات انقلاب اسلامی ایران باشد.
 4. غیرتکراری باشد. با مراجعه به سایتwww.ilenc.irو جستجوی نام منتخب خود ، می توانید استعلام کنید. درصورتی که نام منتخب تان قبلا ثبت شده باشد کافی است که دو کلمه از نام پیشنهادی سه کلمه ای تان با اسم ثبت شده ، فرق داشته باشد. 
 5. اسم خاص باشد.
 6. از اعداد نه به شکل ریاضی آن ، بلکه بصورت حروفی استفاده شود.  
 7. استفاده از عناوین ایثارگران و شاهد و نظایر آن که منحصرا تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد،مجاز نمی باشد.
 8. استفاده از اسامی شعرا، دانشمندان و کاشفان معاصر مجاز نمی باشد.
 9. استفاده از حروف اول چند کلمه به عنوان مخخف اسم و یا ترکیبی از چند حرف مجاز نمی باشد.
 10. عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی و ......

وکیل ثبت شرکتها دارای کادری متخصص و با تجربه در زمینه ثبت شرکت می باشد اگر دچار مشکل در ثبت شرکت شده اید این کار را به افراد کاردان بسپارید .

اسامی غیر قابل ثبت برای اسم شرکت

استفاده از اسامی زیر به عنوان اسامی مضاف به عناوین شرکت غیر مجاز می باشد:

ملی - ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت - پتروشیمی - دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز - بهزیست – بانک – بسیج- جهاد -  آسانسور - آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد - شهید- آزاده- جانبازان- تکنو - فامیلی -فیلتر  - نیک – باور- میکروبرد- تست - استار - تک - مدرن -  پیک - امنیت-  کارواش - فانتزی - شهروند - اقتصاد -میهن - جوانان - ایمان - دکوراسیون - هدف - سپاه - تکنیک - دیتا- تک نو- تکنولوژی - اورست - مونتاژ- ونوس - دفتر- ایتال - بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

و برای آپارتمان معادل آن = كاشانه ،  تکنیک معادل آن تکنو = تکنولــوژی معادل آن فن= فن آوری یا فن آوران –کلینیک معادل آن درمانگاه - دکوراسیون معادل  آن آرایه، سیستم معادل آن چرخه بکار رود.

 از آنجا که مطابق دستورالملهای صادر شده در خصوص انتخاب اسامی شرکت ها،  حتماً و باید از اسم خاص استفاده شود، و  بسیاری از متقاضیان درخواست نام شرکت ها و هم چنین شهروندان اطلاع صحیحی درباره این موضوع ندارند، ضروری دیدیم ابتدا تعریف کلی درباره اسم خاص ارائه دهیم که بشرح زیر می باشد:

اسم کلمه‌ای است که می‌تواند مستقیماً نهاد جمله باشد و بر شخص، حیوان، شیئی یا مفهومی دلالت و اشاره می کند. تقسیمات اسم مشتمل بر اسم عام و اسم خاص می باشد. اسم عام، به اسمی می گویند که بر همه افراد و اشیاء و مفاهیم اشاره کند و بین همه آنها مشترک باشد (مانند «کتاب»، «مرد») و اسم خاص نیز اسمی است که منحصرا  به یک فرد یا شیئی دلالت دارد و شامل همه نمی‌شود (مانند «فرزام»، «بیستون»، «آسیا »)

نمونه اسم شرکت

اسم‌های خاص را می توان به چهار گروه تفکیک کرد :  

 1. اسامی مخصوص انسان‌ها: مانند «سهراب»، «مهتاب» «حمید» «حسین» «امیر»که در اینجا از آن استفاده نمی شود.
 2. اسامی مخصوص حیوان‌ها: مانند «رخش»، «شبدیز» «ققنوس» «سیمرغ» «عقاب» «طاووس»
 3. اسامی مخصوص محل های مختلف جغرافیایی مانند «آسیا»، «گرگان»، «اهواز» «شاهوار» «سبلان»
 4. اسامی مخصوص اشیائی که تنها یکی از آنها وجود دارد: ماننــــد «انجیل»، «تخت طاووس»، «کوه نور» «گندم» «مروارید» «قرآن»
 5. اسامی خاص قابل جمع بستن نیستند، به استثنای مواردی که مقصود از آن مثال یا مانند و نوع باشد: ایران در کنار فردوسی‌ها و سعدی‌ها و حافظ‌ها پرورش پیدا کرده است. که منظور همان فردوسی و سعدی و حافظ است و همانند اسم عام می‌باشد و توسط "ها" جمع بسته می‌شود. در ادبیات فارسی نیز شاهد این نوع جمع بستن می باشیم.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله در خصوص وظایف مجمع عمومی فوق العاده مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت موسسه حقوقی در تهران

در حوزه فعالیت موسسات حقوقی در تهران ، موضوعات تجاری نیز دیده نمی شود در این مقاله از شرایط ثبت موسسات حقوقی در تهران در مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید

ثبت شرکت چه مزیت هایی دارد ؟

در عصر حاضر و توسعه یافتن اجتماع ، با وجود فعالیت های زیاد اشخاص این توانایی را ندارند تا برخی از کارها را خودشان انجام بدهند و یا در آن حوزه تجربه کافی ندارند تاسیس شرکت ها به این اشخاص این فرصت را می دهد تا برخی از این کارها را از طریق آن شرکت ها انجام بدهند.

آدرس اداره ثبت شرکت در تهران

متقاضیان ثبت شرکت در تهران جهت انجام ثبت شرکت خود باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایند .

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در شرکت مسائل دیگری پیش میاید که نه به تاسیس شرکت مربوط است و نه به امور جاری مربوط می شود بلکه اموری فوق العاده و مهم و اتفاقی است.در این صورت مجمع عمومی فوق العاده شرکت بایستی تشکیل شود و نسبت به آن ها تصمیم گیری نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

ثبت شرکت آنلاین در تهران

در جهت ثبت شرکت در تهران الزامی است که از طریق اینترنت به صورت آنلاین در سامانه اداره ثبت شرکتها روند ثبت را انجام دهید .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که جزء وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشد جزء وظایف مجمع عمومی عادی می باشد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

انحلال شرکت سهامی در تهران

شرکتها بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها امکان دارند بر اساس مواردی مجبور به انحلال شود در این مقاله به این موضوع انحلال شرکتها پرداخته می شود.

مجمع عمومی موسس چیست ؟

مجمع عمومی گردهمایی شرکای شرکت و مجموع افرادی می باشد که شخصیت شرکت را ایجاد نموده اند و شخصیت حقوقی شرکت وابسته به وجود آن ها می باشد در این مقاله از وظایف مجمع عمومی موسس اطلاعاتی را مطالعه نمایید

شرایط ثبت شرکت حسابداری

حسابداری رشته ای است که موضوع آن شناخت فرآیندهای مالی و بیان آنها به شکل عدد می باشد. دراین مقاله مطالبی در مورد شرایط ثبت شرکت حسابداری مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟