لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

ثبت نام شرکت در تهران


یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله ها در تاسیس و راه اندازی یک کسب و کارو فعالیت تاسیس شرکت در تهران ،  انتخاب نام شرکت می باشد.  انتخاب نمودن نام نقش بسیار با اهمیت و مهمی را در عرصه تجارت خواهد داشت. خصوصا در دنیای امروز که به خاطر زیاد شدن شرکت ها انتخاب اسم مناسب برای آن ها بیشتر از گذشته دشوار تر شده است و دربردارنده نکته های ریز و درشتی می باشد که این قابلیت را دارد تا در انتخاب ما تاثیرگذار باشد.

یک اسم خوب بایستی منحصر به فرد باشد و به راحتی و به اسانی در ذهن سپرده شود و در آینده موجبات سودآوری و سوددهی را فراهم کند.

وکیل ثبت شرکتها می تواند بهترین مشاور شما در ثبت شرکت در تهران می باشد .هم اکنون می توانید با مشاوران تماس گرفته و از خدمات آنها بهره مند شوید.

ثبت نام شرکت در تهران

در انتخاب نمودن نام شرکت در تهران بایستی به مواردی که در ذیل شرح داده شده اند توجه کنید:

 1. اسامی بایستی دربردارنده  ریشه فارسی باشند.
 2. اسامی انتخاب شده بایستی فارسی باشد و در آن از کلمه های بیگانه استفاده نشده باشد.
 3. بایستی مطابق شئونات انقلاب اسلامی ایران باشد و با آن در تضاد نباشد.
 4. اسم انتخاب نشده نبایستی تکراری باشد.
 5. اسم انتخاب شده بایستی دربردارنده اسم خاص باشد.
 6. در  اسم های انتخاب شده نبایستی از اعداد به صورت ریاضی استفاده شود ، بلکه بایستی به صورت حروف نوشته شود.
 7. از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که به طور انحصاری تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امورایثارگران می باشد، استعمال نگردد.
 8. در اسامی انتخاب شده ازعنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان درعصر حاضر استفاده نشود.
 9. نبایستی  ازحروف اول چند کلمه به عنوان اسم کوتاه شده  و یا ترکیبی از چند حرف استعمال نمود.
 10. نبایستی از حرف اول بعضی از کلمات در اسم شرکت مثل : پی وی سی و… استفاده کرد
 11. اسم باید سابقه ثبت نداشته باشد.
 12. اسم باید دارای معنا باشد و مطابق فرهنگ اسلامی باشد.
 13. اسم باید واژه ی بیگانه نداشته نباشد و فارسی باشد.
 14. به منظور تعیین اسم شرکت حداقل تعداد سیلاب ها 3 سیلاب است.
 15. اسم باید لاتین نباشد.
 16. در انتخاب اسم شرکت باید از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر انتخاب نشود.
 17. در انتخاب اسم شرکت حتماَ باید از اسم خاص استفاده شود.
 18. برای انتخاب نام شرکت نباید از کلمات کلیشه ای استفاده نمود.
 19. استفاده نمودن از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت اشکالی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت محسوب نمی شوند و اسم شرکت باید به غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد.

اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید قبل از ارائه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به صورت مقتضی نسبت به دریافت مجوز مبادرت کنند.

در مورد اسامی سه سیلابه برای شرکت اطلاعاتی نیز می توانید مطالعه نمایید. بیشتر بدانید

چند نکته مهم در مورد انتخاب نام شرکت

 1. به خاطر داشته باشید ثبت نام یک شرکت در تهران به صورت فارسی به صورت 3 سیلابه نمی باشد بلکه حتی اسامی که در اداره ثبت به ثبت نرسیده باشد حتی به صورت 2 سیلابه قابلیت به ثبت رسیدن را دارند.
 2. اسم هایی قابلیت به ثبت رسیدن را دارند که به صورت فارسی باشند و در لغت نامه های دهخدا دربردارنده ریشه معتبر باشند.
 3. در خاطرتان داشته باشید که بعضی از اسم ها مانند پترو که دربردارنده ریشه فارسی نمی باشند ولی این قابلیت را دارند که به ثبت برسند.
 4. در رابطه با اسم ایران حتی در صورت وجود چند سیلاب دیگر آن قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند.

برای انتخاب نام شرکت مناسب می توانید از اسم های خاص با تعداد بالا به عنوان مثال آراد ،آریا و سپهر استفاده نمایید.

ماده 6-نام پیشنهادی اشخاص حقوقی (انتخاب نام شرکت) در مواردی به شرح ذیل قابل تایید تصدیق نمی باشد:

 1. نام هایی که مختص تشکیلات دولتی و کشوری می باشند.
 2. اسم هایی که در آن از اسم ها، عناوین و اصطلاحات بیگانه استعمال گردیده باشد.
 3. اسم های که بر خلاف موازین شرعی، نظم عمومی و یا دربردارنده واژه های بی معنا یا الفاظ زشت و ناپسند و خلاف اخلاق نیکو باشند.
 4. نام یا نام اختصاری یا حروفی که به طور رسمی به دولت تعلق دارند از قبیل ایران، کشور، ناجا، مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی قابلیل به ثبت رسیدن را ندارند.
 5. هنگامی که در یک نام پیشنهادی، ترکیبی از دو واژه فارسی، یادآور یک واژه غیرفارسی باشد، امکان به ثبت رساندن آن وجود ندارد.

*تبصره: واژه های غیرفارسی و یا غیر متعارف یا کوتاه شده تنها در صورتی قابل استفاده در نام شخص حقوقی (نام شرکت) می باشند که مورد تایید و تصدیق فرهنگستان زبان و ادب فارسی واقع گردیده باشند.

ماده 7-در تعیین نام اشخاص حقوقی (نام شرکت)، لازم است ملاک ها ومعیارهایی که در ذیل عنوان شده اند رعایت گردد:  

-درصورتی که تمایز نام پیشنهادی با نام ثبت شده فقط در استفاده نمودن از پسوند جمع ( نظیر ون، ین،ها و یا جمع مکسر ) یا حذف آن باشد به ثبت رساندن آن ممکن نمی شود.

-در صورتی که نام شخصیت حقوقی به صورت مقید ثبت شده باشد انتخاب نمودن اسم  جدید مشتق از آن به شکل مطلق به منظور شخصیت حقوقی دیگر  امکان پذیر نخواهد بود.

-واژه هایی که به صورت منحرف و گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند، قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند.

-اضافه نمودن کلمه های توصیفی مانند اصل، نوین، برتر، برترین، نو به اسم هایی که در گذشته به ثبت رسیده اند قابل قبول نمی باشد.

-اضافه نمودن اعداد به اسم هایی که دربردارنده سابقه ثبت می باشند پذیرفته نمی شود و در صورتی که از این اعداد در اسم جدید پیشنهادی استعمال می گردد بایستی به صورت حروف نوشته شوند.

*تبصره: در صورتی که نام پیشنهادی دربردارنده بندهایی باشد که در بالا ذکر شده است تنها در صورت ارائه رضایت نامه کتبی شخصیت حقوقی مقدم در طرح صورتجلسه هیات مدیره،قابلیت به ثبت رسیدن را دارند.

ماده 8- در صورتی که کارشناس تشخیص بدهد که در اسم پیشنهادی تضاد وجود دارد و با این آیین نامه مطابقت ندارد مراحل با ذکر دلیل و علت مردودی اسم پیشنهادی به درخواست کننده ابلاغ می گردد تا به منظور ارائه نام های پیشنهادی اقدام نماید.

وکیل ثبت شرکتها آماده ارائه خدماتی از ثبت نام شرکت در تهران می باشند،هم اکنون با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اسامی سه سیلابی - نمونه اسامی سه سیلابی

همانطور که گفته شد نام شرکت اساسی ترین عامل برای ثبت یک شرکت است. شما میتوانید برای جلوگیری از یکسان بودن نام شرکت با شرکت های دیگر از کلمه سه سیلابی استفاده کنید.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکت با مسئولیت محدود در تهران در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد در این مقاله مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران را مطالعه نمایید .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که جزء وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشد جزء وظایف مجمع عمومی عادی می باشد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در شرکت مسائل دیگری پیش میاید که نه به تاسیس شرکت مربوط است و نه به امور جاری مربوط می شود بلکه اموری فوق العاده و مهم و اتفاقی است.در این صورت مجمع عمومی فوق العاده شرکت بایستی تشکیل شود و نسبت به آن ها تصمیم گیری نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله در خصوص وظایف مجمع عمومی فوق العاده مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران

شرکت های سهامی خاص در تهران شرکت های بازرگانی به شمار میروند در صورتی که موضوع فعالیت آن ها هم غیر تجاری باشد در این مقاله نمونه ای از موضوعات شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت نام شرکت در تهران

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله ها در تاسیس و راه اندازی یک کسب و کار و فعالیت انتخاب نام شرکت می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام در تهران

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

موضوع فعالیت شرکت چیست؟

به منظور تاسیس شرکت که به طور معمول بر گردآوری و تهیه شرکت نامه مستحکم می باشد شرایط و قواعدی بایستی مورد عنایت واقع گردد تا علاوه بر محقق شدن موضوعات قانونی سمت و سوی تاسیس شرکت هم معین و بیان گردد.

موسسه تجاری چیست ؟

شرکت تجارتی، در واقع قراردادی بین دو یا چند نفراست که به موجب آن توافق می کنند با به اشتراک گذاشتن بخشی از سرمایه خود و تامین سرمایه ای مستقل، شرکتی را جهت اجرای هدف معینی تاسیس کنند و در سود و زیان های حاصله از کاربرد آن سرمایه شریک باشند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟