لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

ثبت شرکت دانش بنیان در تهران


در کنار موضوع تجارت و خدمات موضوعات دیگری نیز وجود دارند که اساس آنها پیشبرد و بسط و گسترش در قلمرو تولید، علم و فناوری می باشد بنابراین جهت تحقق این امر باید به تحقیق و بررسی پرداخته و با توجه به اطلاعات بدست آمده نسبت به کاربردی کردن آنها در امر تولید و تجارت و دیگر حوزه ها مبادرت به عمل آورد. دستاورد این شرکتها  بهبود شرایط امور تجاری و تسهیل در امور تولید می باشد.به این شرکتها دانش بنیان اطلاق می شود.

شرکت های دانش بنیان در تهران اکثرا به طراحی و تولید کالا و خدمات در حیطه ی تکنولوژیِ می پردازند که منجر به اختراع و ابداعات نوین جهت تجاری سازی خواهد شد.

تولیدات شرکت های دانش بنیان مانند تولید کالا قابل مشاهده و بصری نمی باشند و شامل ابزار نمی باشند بلکه علم و دانش و پژوهش میباشد که به موجب آن اقتصاد بسط یافته و تولیدات و خدمات بواسطه ی آنها از کیفیت بهتری برخوردار شده و روند رو به پیشرفت را طی خواهند کرد. طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات و خدمات ،سرمایه ی غیر ملموس  هستند که شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را روی ان متمرکز کرده اند.

اهداف شرکت های دانش بنیان

 1. ایجاد زمینه را برای به کارگیری هر چه بیشتر توانمندی های دانشگاه ها واحدهای پژوهشی در جامعه ایجاد می نماید.
 2. تشویق متخصصین،نوآوران،مخترعان،اعضای هیات علمی دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی برای فعالیت های بیشتر در رفع نیازهای جامعه برای ترویج فرهنگ تجاری سازی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی.
 3. تشویق بنگاه های اقتصادی و دستگاه های اجرایی به بهره گیری از یافته های پژوهشی و فناوری های شکل یافته در مراکز پژوهشی.
 4. ارتقای فرهنگ عمومی کارآفرینی.
 5. جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار.

شرایط کالاها و خدمات شرکتهای دانش بنیان در تهران

در سطح تکنولوژی : محصولات و خدمات باید در حوزه های فناوری ممتاز یا عالی باشند واز آنجا که دارای مسائل ریز و دشوار تکنیکی می باشد به راحتی نمی توان از آن کپی برداری کرد.

مرحله تولید :محصولاتی که به موجب این خدمات تولید می شوند باید به تولید رسیده باشند یا در تولید مقدماتی باشند و با معیارهای فنی اررائه شده تولید شده باشند ، خدمات نیز باید بواسطه ی قرارداد به ففروش برسند.

تسلط بر دانش فنی : شرکت می بایست دارای تکنیک های طراحی محصول و خدمات و قابلیت اجرایی کردن عملیات تولید باشد.

انواع مختلف شرکتهای دانش بنیان 

شرکت های دانش بنیان انواع مختلف دارند:

اعضاء هیات علمی دانشگا ها و موسسات پژوهشی موسسین آن باشند که به آنها شرکت های دانش بنیان خصوصی نیز گفته می شود و سهم دانشگاه در آن از 50% کمتر می باشد.

در این نوع شرکت ها که به شرکت های دانش بنیان خصوصی هم شهرت دارند سهم خود دانشگاه کمتر از 50 درصد است.

شرکت هایی که دانشگاه در آن سهیم می باشد یعنی سهم دانشگاه بیش از 50% می باشد که به آن شرکت دانش بنیان دولتی اطلاق می شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان در تهران 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان به قرار ذیل است :

 1. رزومه شرکت
 2. فتوکپی اسناد هویتی اعضاء هیات مدیره شرکت
 3. فتوکپی اساسنامه شرکت
 4. فتوکپی آگهی روزنامه رسمی شرکت
 5. فتوکپی اظهارنامه یا شرکتنامه شرکت دانش بنیان
 6. فتوکپی اسناد تحصیلی اعضا و موسسین
 7. آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا
 8. آخرین اظهارنامه مالیاتی ارائه شده به دستگاه امور مالیاتی کشور
 9. ارائه مجوزهای شرکت (مجوز تاسیس، پروانه بهره برداری)

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در تهران

افرادی که دارای اندیشه های ممتاز علمی میباشند جهت ثبت شرکت دانش بنیان مناسب ترین افراد می باشند. برای این منظور باید دارای تفکر صنعتی بود و متناسب با آن به بررسی و پژوهش پرداخت و همچنین قادر باشید از سهام و همکاری دانشگاه نیز بهره مند شوید.برای به ثبت رساندن شرکت دانش بنیان باید دارای شخصیت حقوقی باشید. پس به ثبت رساندن قانونی شرکت اولین و مهمترین مرحله از کار می باشد.شرکت های دانش بنیان معمولا مبادرت به ثبت شرکتهای سهامی خاص ،مسئولیت محدود یا تعاونی می نمایند لکن با هر شخصیت حقوقی که دارای اعتبار و قانونی باشد شما قادر خواهید بود به ثبت شرکت دانش بنیان اقدام فرمائید.

در مرحله بعد باید با مراجعه به سایت دانش بنیان تقاضای خود را در سایت وارد کرده موضوع فعالیت را در سایت تعیین نمائید.تا مورد وارسی قرار گیرد . از نظرکمیته برآورد و تشخیص شرکت های دانش بنیان ، شرکت ها و موسساتی  که شناسه های تعیین شده در اساسنامه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان را داشته باشند مورد تایید می باشند و در صورت تایید به صندوق نوآوری و شکوفایی کشوری معرفی می نمایند.بعد از این مرحله جهت استفاده از مزایای  صندوق و حمایت دولت باید طرح خود را به این صندوق ارائه دهید.

پشتیبانی این صندوق از شرکت های دانش بنیان طولانی مدت نمی باشد و مجددا مورد بررسی قرار خواهند گرفت. لذا توسط سایت شرکت های دانش بنیان اطلاعات و نوع فعالیت شرکت باید به معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت  ارائه شود.این امر پیش از تسلیم تقاضا به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور باید صورت گیرد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ورود و خروج شریک شرکت در تهران

با در نظر گرفتن شرایطی که شرکت در دوره ی فعالیت خود با آن مواجه است ممکن است شرکت اختیارا یا اجبارا مجبور شود در بعضی از آیتمهای خود تغییراتی را بوجود بیاورد که یکی از آنها ورود و خروج اعضا می باشد

صفر تا صد ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام می شود که در این مقاله از صفر تا صد آن توضیح داده شده است

تبدیل شرکت ها

تبدیل شرکت از لحاظ حقوقی به معنای اینست که شرکت با حفظ شخصیت حقوقی ثبت شده خود ، موضوع فعالیت خود و یک سری ویژگی های شرکت را تغییر دهد

هزینه ثبت شرکت در تهران

رسمیت یافتن هر شرکت در تهران بدین صورت است که در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد بدین صورت در مقابل ثبت با کیفیت و درست باید هزینه هایی را پرداخت نمود

ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران

شرکت ها انواع و اقسام متفاوتی دارند،که یکی از انها شرکت های عمرانی است.معنی واژه عمران ابادانی، گسترش رونق و توسعه میباشد.شرکتهای عمرانی سرپرست و مجری عملیات عمرانی در تهران میباشد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران

شرکتهای سهامی خاص در تهران از جمله شرکتهای تجاری هستند که به منظور تجارت و کسب سود تشکیل می شوند تعداد سهامداران آن نباید کمتر از 3 نفر باشد و از آنجا که شرکت بازرگانی است موسسین موظف هستند تمامی سهام آن را تامین کنند

ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران

در نتیجه جهت اقدام و بوجود آوردن کالای جدید نیاز به عملیات تولیدی در تهران می باشد در جهت این موضوع اشخاصی برای توسعه فعالیت های خود که در ارتباط موضوع فعالیت تولیدی می باشد شرکت را تأسیس می کنند.

شرایط ثبت شرکت در تهران

الزامی است که برای ثبت شرکت و منعقد کردن قرار داد ها کلیه شرایط ثبت شرکت عمومی رعایت شود ، قصد و رضا ، اهلیت بودن ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف .

ثبت موسسه در تهران

برای انجام اهداف غیر تجاری مانند فعالیتهای اموزشی ، علمی، ادبی ، هنری امور خیریه و سایر فعالیتها از این قبیل افراد اقدام به تشکیل موسسه در تهران می نمایند.

ثبت شرکت در خارج از کشور

ثبت شرکت ها شرکت های بیگانه جهت اخذ نمایندگی در ایران ، برای امور بازرگانی خود باید در ابتدا به ثبت شرکت در کشور اصلی خود اقدام و بعد از آن به اداره ثبت اسناد تهران مراجعه نمایند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
حمیدرضامیری
سلام یک شرکت دانش بنیان جامع دانشگاهی و نرم افزاری می خواهم ثبت کنم میتونید برام فوری کارهای ثبتش رو انجام بدین.
پاسخ
وکیل ثبت شرکتها
وکیل ثبت شرکتها
سلام برای ثبت کردن شرکت های دانش بنیان عموما شرکت با مسئولیت محدود ثبت میشه که باید برای ثبت حداقل 5 نفر عضو داشته باشید
پاسخ

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟