لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران


به شرکتهایی که در آن سرمایه به سهام و قطعات کوچکتر تقسیم می شود و سهامداران آن به مقدار سهم خود در برابر دیون شرکت مسئولیت دارند شرکت سهامی گفته می شود.از جمله این شرکت ها شرکت سهامی خاص می باشد.

سهام را می توان به دیگران انتقال داد و سرمایه منقول محسوب می شوند. به دو گروه بانام و بی نام تقسیم می شوند. برای انتقال سهام بانام بباید از طریق دفاتر ثبت اقدام کرد.

ثبت شرکت سهامی خاص ( Privately joint stock company )

از متداول ترین شرکتهای ثبتی در ایران که از لحاظ قالب به شرکت با مسئولیت محدود شباهت دارد شرکت سهامی خاص می باشد.

در این شرکتها تمامی سرمایه را موسسین هنگام تاسیسس باید تامین کنند.

این شرکتها برای ثبت باید دارای دست کم  ۳ نفر سهام دار  و ۲ نفر بازرس باشد.

یک میلیون ريال سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص مورد نیاز است. شرکا قادرند به هر میزان که تمایل داشته باشند برای شرکت سرمایه تامین نمایند و محدودیتی برای تعیین سرمایه ندارند و میتواند همان یک میلیون ریال باقی بماند هر کدام از شرکا دارای سهام مساوی می باشند .

سرمایه ای که ثبت می کنید از آنجا که اعتبار شرکت شما را رقم میزند می تواند برای دریافت وام یا تسهیلات بانکی ، دریافت نمایندگی در شهرهای دیگر  ، بستن قرارداد با شرکت های دولتی و یا خصوصی و … از اهمین شایانی برخوردار باشد .

35% سرمایه ثبت هنگام تاسیس این شرکت مورد نیاز است.که باید به حسابی که به نام شرکت درحال تاسیس افتتاح شده است سپرده شود.مادامی که مراحل ثبت شرکت صورت می گیرد این مبلغ را نمی توان از حساب برداشت کرد.

خصوصیات شرکت سهامی خاص در تهران

 1. در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه آن نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد و هم چنین شرکای شرکت هم نباید از سه نفر کمتر باشند.
 2. در شرکت سهامی خاص سهام شرکت در بازار بورس قابل معامله نیست و نقل و انتقال سهام شرکت منوط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی سهامداران می باشد.در ضمن این شرکت قادر نمی باشد به منظور صدور اوراق قرضه مبادرت نماید.
 3. مسئولیت هر کدام یک از سهامداران در شرکت سهامی خاص محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد.و کلیه ی سرمایه یشرکت سهامی خاص باید توسط موسسین تاسیس شود و تعداد شرکای آن نبایستی از سه نفر کمتر باشد.

نام شرکت سهامی خاص در تهران

 1. در اسم شرکت سهامی خاصباید کلمه ی خاص قبل از ذکر اسم شرگت و یا پس از آن بلافاصله اضافه گردد هم چنین این کلمه بایستی در همه ی نوشته های شرکت و آگهی ها رعایت شود.
 2. به عنوان مثال شرکت سهامی خاص البرز و ذکر کلمه ی خاص باید در همه ی نوشته های شرکت به صورت واضح و روشن مشخص باشد.زیرا در واقع این نوع از شرکت ها یم شرکت سهامی خانوادگی و خصوصی می باشد که باید مراجعه کنندگان از آن آگاه باشند.
 3. از نام و نام خانوادگی و اسامی خاص استفاده نگردد.
 4. اسامی پیشنهادی قبلاَ ثبت نشده باشد.
 5. دارای معنا و مفهوم باشد و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد.
 6. عدد نباشد.
 7. لاتین نباشد.
 8.  از فرهنگ لغات فارسی استفاده شده باشد.
 9.  در صورتی که نام پیشنهادی متداول نیست تصویری از مستند ضمیمه گردد.
 10. هم چنین،از کلماتی نظیرشاهد،شهید،جانباز،آزاده،اسامی متبرکه،انتظام،نظام،موزه،کیش،نیروی انسانی،اینترنت،کارگشا استفاده نگردد.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت باید دست کم 3 نفر عضو اصلی که به سن قانونی رسیده باشند حضور داشته باشند (18 سال تمام)
درهیات مدیره دست کم باید دو نفر عضو باشند و هرکدام از آنها بیاد دست کم یک سسهم از سسهام شرکت را داشته باشند و سابقه  کیفری نداشته باشند.

یک میلیون ریال به عنوان سرمایه شرکت مورد نیاز است. سی وپنج درصد از سرمایه شرکت باید در حساب  شرکت سپرده شود.
آدرس و کد پستی حقیقی موجود باشد

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 • اظهارنامه‌ کامل شده‌ شرکت سهامی خاص در دو نسخه که به امضاء تمامی سهامداران رسیده باشد.
 • اساسنامه‌ شرکت سهامی خاص در دو نسخه و امضا پای کلیه ی صفحات آن توسط همه ی سهامداران.
 • صورت جلسه‌ مجمع عمومی مؤسسین دو نسخه با امضای سهامداران و بازرسین.
 • صورت جلسه‌ هیأت مدیره که مدیران منتخب مجمع آن را امضا کرده باشند در دو نسخه.
 • کپی مدارک هویتی تمام سهام‌داران و بازرسین که در دادگستری برابر اصل شده باشد.
 • رسید تادیه حداقل ۳۵% سرمایه‌ شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تأسیس در آن افتتاح شده است. تذکر: اگر بخشی از سرمایه شرکت بصورت غیرنقدی باشد چه اموال منقول باشد چه غیرمنقول باشد الزاما باید‌ تقویم نامه‌ کارشناس رسمی دادگستری، ارائه شود. اگر اموال غیر منقول باشد و به عنوان بخشی از سرمایه‌ شرکت باشد اصل سند مالکیت می بایست ارائه شود.
 • با اعلام کارشناس اداره‌ ثبت شرکت‌ها در صورت نیاز،مجوز ارائه شود.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 1. با مشاورین وکلای ثبت شرکتها تماس حاصل شود.
 2. مجتمع وکیل ثبت شرکتها متخصص نزد شما معرفی می شود.
 3.  قرارداد امضا می شود.
 4. اسناد کامل می شود.
 5. در سایت ثبت  نام شده و تاییدیه اولیه اخذ می شود.
 6. مشخص کردن اسم و امضاء مدارک مربوطه .
 7.  اموراداری در اداره ثبت شرکت ها انجام شده و در عرض 30 روز کاری وکیل شماره ثبت را اخذ می نماید .
 8. ثبت شرکت انجام شده و مدارک به متقاضی ثبت (کارفرما) تحویل داده می شود.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اسامی سه سیلابی - نمونه اسامی سه سیلابی

همانطور که گفته شد نام شرکت اساسی ترین عامل برای ثبت یک شرکت است. شما میتوانید برای جلوگیری از یکسان بودن نام شرکت با شرکت های دیگر از کلمه سه سیلابی استفاده کنید.

ثبت موسسه در تهران

برای انجام اهداف غیر تجاری مانند فعالیتهای اموزشی ، علمی، ادبی ، هنری امور خیریه و سایر فعالیتها از این قبیل افراد اقدام به تشکیل موسسه در تهران می نمایند.

استعلام اسم شرکت

یکی از پایه های اصلی ثبت شرکت اسم شرکت می باشد و درواقع باعث تشخیص شرکت شما از دیگر شرکتها می باشد و نوع عملکرد و فعالیت شرکت شما را از دیگر شرکت ها جدا کرده و مشخص می کند در نتیجه از اسامی شرکتهای ثبت شده باید استعلام اسم شرکت گرفت

ثبت شرکت بازرگانی در تهران

از جمله شرکت های تجاری میتوان به شرکت های بازرگانی اشاره نمود. در واقع در اساسنامه شرکت های بازرگانی در تهران به این مورد اشاره شده که شرکت در امور بازرگانی واردات ، صادارت و... فعال می باشد.

تعیین موضوع فعالیت شرکت تولیدی

ثبت شرکت تولیدی همان طور که از نام آن ها مشخص است به فعالیت های تولیدی مشغول می باشند در موضوع فعالیت آنها درج کالاهای تولیدی الزامی می باشد

اسامی شرکت های بازرگانی

در زمان انتخاب نام شرکت باید نوع فعالیت شرکت را مدنظر قرار داد و برای شرکتهای بازرگانی اسامی متفاوت و خاص انتخاب نمایید

ثبت شرکت تضامنی در تهران

شرکت تضامنی گونه ای از قالب های ثبتی شرکت در تهران می باشد که بی نقص ترین نوع می باشد

مزایای کارت بازرگانی

اشخاص که کارت بازرگانی دارند در واقع تاجر هستند و تاجران دارای کارت بازرگانی از یک سری منافعی برخوردار می باشند که دیگر افراد آن ها را ندارند .

ثبت شرکت دانش بنیان در تهران

شرکت های دانش بنیان در تهران اکثرا به طراحی و تولید کالا و خدمات در حیطه ی تکنولوژیِ می پردازند که منجر به اختراع و ابداعات نوین جهت تجاری سازی خواهد شد.

ثبت شرکت سهامی عام در تهران

شرکت سهامی عام گونه ی خاص و ویژه شرکتهای بزرگ میباشد که به عموم مردم (عوام) اجازه فروش سهام داده میشود و عوام میتوانند در زمان اعلام پذیره نویسی به شعبات بانک اعلام شده رجوع کرده و ورقه تعهد سهم را امضا و مبلغ تعیین شده را به حساب شرکت پرداخت نمایند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟