لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران


پس از به پایان رسیدن مرحله های ثبت شرکت در تهران ، شرکت شما دربردارنده شخصیت حقوقی می شود و در این مرحله شما  قادر می باشید نسبت به اعمال تغییرات شرکت خود در چارچوب اساسنامه مبادرت نمایید. اما به منظور ثبت و معتبر بودن این تغییرات لازم است که آن ها را به صورت یک صورتجلسه تهیه و تنظیم نمایید و به اداره ثبت شرکت ها ارائه نمایید بعد از آن صورت جلسه تغییرات شما ثبت می شود و به رسمیت قانونی می رسد.

اکثر تنظیمات صورتجلسه تغییراتی که در شرکت ها می تواند صورت بگیرد به شرح ذیل می باشد:

 • افزایش سرمایه.
 • کاهش سرمایه.
 • ورود شریک جدید.
 • خروج شریک.
 • تغییر موضوع یا الحاق موردی به آن.
 • تغییر آدرس.
 • تغییر نام.

و...

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت در تهران

مدارک مورد نیاز به منظور تهیه و تنظیم صورتجلسه به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی هر کدام یک از اعضای هیأت مدیره و بازرسین.
 2. رونوشت آگهی تاسیس و روزنامه رسمی و تغییرات قبلی شرکت و اساسنامه شرکت.
 3. تعیین نوع تغییرات به وسیله درخواست کننده.

در جهت مطالعه بیشتر در ثبت تغییرات شرکت در تهران می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران

موسسه حقوقی وکیل ثبت شرکتها صورتجلسه تغییرات را در کوتاهترین زمان ممکن تنظیم می نماید  ودر صورت وجود اشکالات احتمالی در آن نسبت به اصلاح صورتجلسات هم شما را یاری می کند.

مواردی که در ذیل ذکر شده اند سبب رد صورتجلسه تغییرات شرکت ها می گردد:

به منظور به ثبت رسانیدن صورتجلسه تغییرات شرکت ها رعایت نمودن نکته های حقوقی و اجرایی زیادی لازم می باشد که دقت نکردن به هر کدام یک از آن ها ها موجب هدررفتن وقت،انرژی و هزینه متقاضیان می گردد.

به همین دلیل توصیه می کنیم که امر تنظیم و ثبت صورتجلسه های خود را به وکلای مجرب و کارشناسان و مشاوران وکیل ثبت شرکتها بسپارید ولی چنانچه انجام این کار را خودتان عهده دار شدید رعایت نمودن نکته های ذیل الزامی و ضروری می باشد:

 1. هنگامی که موسسین شرکت قصد انجام چند تغییر به صورت همزمان  در شرکت را دارند (مثلا تغییر اعضا، تغییر در سهام شرکت، تغییر آدرس و سایر تغییرات) می بایست به منظور هر کدام یک صورتجلسه ای را به صورت مجزا تنظیم نمایند و با عنایت به نوع صورتجلسه های  (مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده، هیأت مدیره) برای هر یک پذیرش جداگانه بگیرد. اگر صورتجلسه ای بدون پذیرش اینترنتی به همراه صورتجلساتی که در سامانه پذیرش شده اند ارجاع گردد صورتجلسه شما رد خواهد شد.
 2. انتخاب نمودن صحیح نوع صورتجلسه های تغییرات با عنایت به نوع شرکت بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.به عنوان مثال به منظور انحلال شرکت با مسئولیت محدود حتما می بایست صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم گردد و چنانچه صورتجلسه انحلال شرکت دیگر عنوان های صورتجلسه ها تشکیل گردد سبب رد شدن صورتجلسه می شود.
 3. شما بایستی متن صورتجلسه را کامل و دقیق و عیناً مانند نمونه ارائه شده از اداره ثبت شرکت ها تنظیم نمایید. در ضمن دقت کنید که متن صورتجلسه تایپ شده در سامانه عینا و به طور دقیق با متن صورتجلسه روی کاغذ که به اداره ثبت شرکتها ارجاع داده می شود تطابق داشته باشد تا  سبب مردود شدن صورتجلسه تغییرات شرکت نشود.
 4. اصل صورتجلسه امضاء شده به وسیله  اعضا بایستی به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد .
 5. در صورتی که صورتجلسه مورد تقاضای شما تغییر نام شرکت همراه با تغییرات دیکر می باشد بایستی صورتجلسه ای به صورت کامل تهیه و تنظیم نمایید زیرا چنانچه نام پیشنهادی شما مورد تایید و تصدیق واقع نگردد مابقی تصمیم های مزبور در صورتجلسه هم همراه با عدم تایید نام مردود می گردد.
 6. هرگز انواع متمایزی از صورتجلسه را در یک صورتجلسه ترکیب نکنید. از ذکر عناوین صورتجلسه همچون «مجمع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده» خودداری کنید. زیرا بدون شک سبب رد پذیرش صورتجلسه شما می‌گردد.
 7. دقت داشته باشید که شماره رهگیری که به منظور صورتجلسه شما صادر شده است پایه و اساس مهم شناسایی و پذیرش صورتجلسه می باشد.حتما در بالای برگه صورتجلسه شماره رهگیری و بارکد صادر شده درج شود، هم چنین یک نسخه از رسید پذیرش حاوی شماره و بارکد رهگیری را روی پاکت پیوست نمایید. - نکته : کمرنگ یا ناخوانا بودن کد رهگیری سبب مردود شدن صورتجلسه شما می گردد.
 8. در صورتی که چندین صورتجلسه همزمان پذیرش کرده‌اید همه را با یک پوشه و پاکت ارسال کنید و قسمت فوقانی رسیدها را که شماره رهگیری بر روی آن درج شده است ببرید و همه را بر روی یک پاکت بچسبانید.
 9. اگر شماره ثبت و یا شناسه ملی شرکت یا مؤسسه شما با هم مطابقت ندارد یا بیش از یک شناسه ملی به شرکت شما تخصیص یافته و به همین دلیل امکان پذیرش صورتجلسه خود را ندارید، قبل از اقدام به پذیرش صورتجلسه خود به واحد تعیین شناسه ملی واقع در اداره تعیین نام ثبت شرکتها مراجعه فرمایید.
 10.  اگر قصد استفاده از خدمات یک وکیل را دارید، به خاطر داشته باشید که حتما اصل یا کپی برابر اصل وکالتنامه وکیل را به پرونده خود ملحق کنید، وگرنه در صورت پشیمانی بعدا و در طی مراحل بعد از ارسال مدارک امکان ضمیمه کردن وکیل و وکالتنامه او به پرونده وجود نخواهد داشت.
 11. تاریخ صورتجلسه موضوع بسیار مهمی است. دقت نمایید که تاریخ ذکر شده در هر دو صورتجلسه امضا شده یکی باشد و با تاریخ ذکر شده در سامانه نیز دقیقا همخوانی داشته باشد.

در انتها،خاطر نشان می شویم مشاورین زبده مجموعه وکیل ثبت شرکتها همان گونه که در ثبت شرکت همراه شما بوده اند در ثبت تغییرات شرکت و تنظیم انواع صورتجلسه نیز در خدمت شما خواهند بود.

مفتخریم که راهنمای شما در امور حقوقیتان باشیم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کاهش سرمایه شرکت

سرمایه شرکت اولین موردی می باشد که در زمان تاسیس باید در نظر گرفت تا بتوان توسط آن شرکت را راه اندازی کرد. در حقیقت اعتبار اصلی شرکت سرمایه شرکت می باشد . اما بر اساس دلایلی ممکن است در زمان حیات سرمایه شرکت کاهش یابد که دراینجا به موراد آن اشاره می شود .

تغییر موضوع فعالیت شرکت در تهران

مطابق قانون اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت در تهران مجوز تغییر موضوع شرکت در تهران و یا اضافه نمودن موضوعی خاص را به موضوع فعالیت قبلی شرکت خود دارند و یا حتی موضوع فعالیت شرکت در تهران به کلی تغییر پیدا می کند.

نقش مجمع عمومی فوق العاده در تغییرات شرکت سهامی

مجمع عمومی فوق العاده معمولا زمانی تشکیل می شود که موسسین و صاحبین سهام تصمیم می گیرند که در مورد بخصوصی تصمیماتی را اتخاذ نمایند

مراحل ثبت تغییرات شرکت در تهران

یک شرکت پس از ثبت، می تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه مربوط به شرکت است ایجاد کند در این صورت باید مراحلی را در اداره ثبت شرکتها جهت ثبت تغییرات سپری نماید به مطالعه مقاله بپردازید

مدارک ثبت تغییرات شرکت در تهران

تا مدت زمانی که شرکت در تهران فعال می باشد و به فعالیت خود ادامه می دهد همواره و به طور دائم اوضاع و احوال حاکم بر آن در حال تغییر و تحول می باشددراین مقاله می توانید مطالبی در مورد مدارک ثبت تغییرات شرکت در تهران اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

تنظیم صورتجلسه در تهران

یکی ازمهم ترین وظایف مدیران به منظور برگزاری جلسات مختلف نوشتن صورتجلسات ودستور جلسه های گوناگون به صورت پیوسته می باشد .صورتجلسات نیز از جایگاه خاصی برخوردار می باشند در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

تغییر نام شرکت در تهران

زمانی که به درستی نتوانید نام شرکت را انتخاب نمایید ملزم به تغییری در آن می شوید دلایل متفاوتی دارد که تصمیم به تغییر نام بزنید که این مورد باید شرایط ویژه ای را در آن رعایت نمود

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکتی که جهت عملیات تجاری فی ما بین دو یا چند نفر در تهران تشکیل می شود و در آن سرمایه به سهام تبدیل نمیشود و شرکا فقط به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت بر عهده دارند

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران

پس از به پایان رسیدن مرحله های ثبت شرکت در تهران ، شرکت شما دربردارنده شخصیت حقوقی می شود و در این مرحله شما قادر می باشید نسبت به اعمال تغییرات شرکت خود در چارچوب اساسنامه مبادرت نمایید

ثبت تغییرات شرکت در تهران

بعد از به ثبت رساندن یک شرکت در تهران می توان در ایین نامه وتمامی شرایط و ضوابط ان شرکت دگرگونی هایی و تغییراتی که ملزم می باشد ایجاد کرد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟