لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران


به‌ صورت کلی شرکت‌ها به دو دسته ی شرکت‌های موضوعی و شکلی تقسیم‌بندی می شوند. شرکت‌های موضوعی، به شرکت هایی گفته می شوند که موضوع فعالیت آن‌ها کارها و فعالیت‌های تجاری می باشد.

در برابر شرکت‌های شکلی، شرکت‌هایی وجود دارند که موضوع فعالیت آن‌ها هیچ گونه محدودیتی ندارند و قادر می باشند تا در امور تجاری و غیر‌تجاری فعالیتی داشته باشند. شرکت‌های سهامی، اعم از سهامی عام و خاص از آن نوع  شرکت هایی می باشد که دراخیر بیان شده است (شرکت شکلی)؛ به این معنا که موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص اعم از فعالیت‌های تجاری و غیر‌تجاری می باشد.

مقصود از فعالیت‌های تجاری فعالیت‌هایی می باشند که علاوه‌ بر به دست آوردن سود و منفعت، به صورت ذاتی سمت  بازرگانی بودن برای آن‌ها صحیح و درست می باشد.

آشنایی بیشتر با شرکت‌های سهامی

پس میتوان این چنین بیان نمود که  شرکت های سهامی خاص  شرکت های بازرگانی به شمار میروند در صورتی که  موضوع فعالیت آن ها هم  غیر تجاری باشد، به عنوان مثال چنانچه فعالیت شرکت سهامی خاص در شالوده ی خدمات نظافتی، حسابداری، تغییر و نگهداری و ... بدون این که  موضوع شرکت در نظر گرفته شود  بازهم این شرکت همانند شرکت سهامی خاص می باشد و  تجاری شمرده می شود.

شما متقاضی گرامی جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران می توانید از راهنمایی مشاوران وکیل ثبت شرکتها راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

  1. شرکت سهامی خاص حداقل از 3 نفر سهامدار و دو نفر بازرس تشکیل می شود که یکی از بازرسان بازرس اصلی و یکی دیگر  بازرس علی البدل می باشد.
  2. در شرکت سهامی خاص اعضاء هیئت مدیره بایستی  حداقل از دو نفر تشکیل شود.
  3. در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت به قطعات مساوی سهام تقسیم می شود.
  4. اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص بایستی حداقل دربردارنده ی یک سهم باشند.
  5. در شرکت های سهامی خاص سهام بایستی  به بانام یا بی نام یا ترکیبی از بانام و بی نام تقسیم شود.
  6. در شرکت هاس سهامی خاص سهامداران در هنگام تأسیس شرکت بایستی حداقل 35% از سرمایه شرکت را به حساب شرکتی که در شرف تأسیس می باشد و می بایست نزد یکی از بانک های کشور افتتاح حسابی را افتتاح نمایند و مبلغ را واریز کنند.
  7. بازرسین نبایستی با اعضاء هیئت مدیره نسبتی فامیلی داشته باشند.
  8. هیأت مدیره و بازرسین بایستی سنشان  بالای 18 سال باشد و نبایستی دربردارنده ی سوء پیشینه کیفری باشند.
  9. سهامداران و اعضاء هیئت مدیره این توانایی را دارند تا شخص حقیقی یا حقوقی باشند ولی  اشخاص حقوقی بایستی  نماینده ای  حقیقی معرفی کنند.
  10. موضوع فعالیت شرکت های سهامی خاص می تواند غیرتجاری باشد.

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران

موضوع شرکت تحت تاثیر نوعی  فعالیت می باشد که شرکت برای آن هدف تاسیس شده است و نظاره گر اموری انتفاعی اعم از کارهای تجاری و غیر تجاری می باشد. مشخص نمودن  موضوع هر شرکتی نشان دهنده و نشانگر  مقصود  آن شرکت می باشد.

موضوع شرکت بایستی به صورت آشکار و روشن،در اساسنامه قید گردد.

نمونه موضوع شرکت سهامی خاص

طراحی، ارزیابی ، ارتکاب، سرپرستی ، مشاوره طرح های عمرانی اعم از آجری،سنگی، بتنی وفلزی، فعالیت در حوزه ی ساخت و ایجاد  شهرک های مسکونی، تجاری و اداری-جاده سازی، راه سازی، محوطه سازی، پل سازی، تونل سازی، خاکریزی و خاکبرداری،سد سازی، یکسان کردن زمین ها- توسعه سازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و غیره شهری، زیر سازی، شن ریزی، آسفالت کشی و خط کشی، گاردیل بندی، خرید و فروش صادرات و واردات تمامی کالاهای مجاز بازرگانی، شرکت و حضور در مناقصات و مزایدات ، دریافت وام و تسهیلات ریالی و ارزی از تمامی بانک های دولتی و خصوصی و اداره های مالی و اعتباری داخلی و خارجی، شرکت و حضور در نمایشگاه های بین الملل تخصصی و غیر تخصصی داخل و خارج کشور، راه اندازی شعبه و دایره نمایندگی در زمینه موضوع فعالیت شرکت در داخل و خارج از کشور، منعقد نمودن  قراردادهای همکاری و همکاری با شرکت‎های داخلی و خارجی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه موضوع فعالیت شرکت می باشد.

اطلاعات لازم را در مورد مراحل ثبت شرکت در تهران ندارید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تضامنی در تهران

شرکت تضامنی گونه ای از قالب های ثبتی شرکت در تهران می باشد که بی نقص ترین نوع می باشد

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران

شرکت های سهامی خاص در تهران شرکت های بازرگانی به شمار میروند در صورتی که موضوع فعالیت آن ها هم غیر تجاری باشد در این مقاله نمونه ای از موضوعات شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

انحلال شرکت سهامی در تهران

شرکتها بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها امکان دارند بر اساس مواردی مجبور به انحلال شود در این مقاله به این موضوع انحلال شرکتها پرداخته می شود.

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران

قبل از آن که شرکتی را در تهران ثبت کنید و فعالیت تجاری را آغاز نماید، نخست بایستی برای شرکت و فعالیت تجاری خود یک نام مناسب سه سیلابی انتخاب نمایید .

اسامی سه سیلابی - نمونه اسامی سه سیلابی

همانطور که گفته شد نام شرکت اساسی ترین عامل برای ثبت یک شرکت است. شما میتوانید برای جلوگیری از یکسان بودن نام شرکت با شرکت های دیگر از کلمه سه سیلابی استفاده کنید.

ثبت شرکت خدماتی در تهران

د رکنار انواع شرکتهای تجاری و دانش بنیان شرکت هایی نیز هستند که جهت انجام امور خدماتی در تهران در راستای کمک کردن به دیگر شرکتها، سازمان ها و اشخاص افراد با تجربه در امر خدمات را به یاری می گیرند

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

وظایف مجمع عمومی عادی عام می باشد و هر آنچه که جزء وظایف مجمع عمومی موسس و فوق العاده نمی باشد جزء وظایف مجمع عمومی عادی می باشد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

آدرس اداره ثبت شرکت در تهران

متقاضیان ثبت شرکت در تهران جهت انجام ثبت شرکت خود باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایند .

ثبت شرکت معماری در تهران

در واقع برای اینکه بخواهیم هدف اصلی را مشخص سازیم باید بدانید که موضوع فعالیت اصلی معماری ، چگونگی فضا سازی با مصالح و رورش های مختلف در تهران می باشد

ثبت شرکت پیمانکاری ساختمانی در تهران

شرکت ساختمانی در تهران برای این ثبت می شود که طرح های ساخت ساختمان ها، بناها و اسکلت ساختمانی و فعالیت های دیگری از جمله عملیات هایی که با موضوع ساختمان و بازرسی و اجرایی کردن آن ها، مرتبط می باشد به بهترین شکل ممکن انجام شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟