لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در تهران
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت شرکت سهامی خاص در تهران ثبت شرکت سهامی عام در تهران ثبت شرکت تضامنی در تهران ثبت شرکت تعاونی در تهران ثبت شرکت دانش بنیان در تهران
ثبت شرکتهای تخصصی در تهران
ثبت شرکت بازرگانی در تهران ثبت شرکت عمرانی - ساختمانی در تهران ثبت شرکت گردشگری در تهران ثبت شرکت معماری در تهران ثبت شرکت خدمانی در تهران ثبت شرکت تولیدی صنعتی در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران
ثبت تغییرات شرکت در تهران ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران تغییر آدرس شرکت در تهران تغییر نام شرکت در تهران ورود و خروج شریک در تهران نقل و انتقال سهام شرکت در تهران
تماس با ما

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران


قبل از آن که شرکتی را در تهران ثبت کنید و فعالیت تجاری را آغاز نماید ، نخست بایستی برای شرکت و فعالیت تجاری خود یک نام مناسب سه سیلاب انتخاب نمایید .

با توجه به این نکته که هر شرکتی با هر اسمی که برای خود بر می گزیند شناخته می شود بنابراین باید برای انتخاب نام شرکت همه جوانب را بسنجیم و در انتخاب نام دقت کنیم.

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران

اسمی که برای شرکت انتخاب می کنیم باید معنی و مفهوم داشته باشد و باید تلاش کنیم مطابق با فعالیت شرکت برای آن نام مناسبی انتخاب کنیم  این سخن بدین معنا می باشد که فعالیت شرکت و نام انتخابی با هم در یک امتداد باشند.نام هایی که انتخاب می کنیم بایستی سه سیلابی باشد و تلفظ و بیانی راحت داشته باشد.برای انتخاب اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

قوانین تعیین نام شرکت در تهران

 1. اسم انتخاب شده  نبایستی غیرفارسی باشد.
 2. باید ریشه ی فارسی  داشته باشد.
 3. مطابق قوانین و شئونات اسلامی باشد.
 4. اسم انتخابی نباید تکراری باشد.
 5. از عدد به شکل ریاضی استفاده نشود.
 6. از اسم خلاصه شده  و کوتاه استفاده نشود.
 7. از اسامی اشخاصی مانند  دانشمندان ،ایثارگران ،شهیدان استفاده نشود.

برای انتخاب نام شرکت باید به مواردی توجه کرد

 1. کلیه ی  شرکت های حقوقی برای آن که شرکت خود را به ثبت برسانند  بایستی مدارک مورد نیاز را به اداره ی ثبت شرکت ها ارائه دهند.
 2.  سهامداران یا وکیل شرکت می توانند نام انتخاب شده را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنند.
 3. نام  انتخاب شده  نباید تکراری و مشابه آن وجود داشته باشد .
 4. برای انتخاب نمودن نام شرکت نبایستی از کلمات و اسامی لاتین و بیگانه استفاده شود.
 5. در صورتی که  نام انتخاب شده معادل فارسی ندارد یعنی معنایی برای آن تعریف نشده است اما فرهنگستان ممنوعیتی برای انتخاب اسم نمی بیند می توان ان اسم را انتخاب کرد و به ثبت رساند.
 6. استفاده نمودن  از اسامی مشهور که باعث فریب و گمراهی عموم می شود ممنوع می باشد.
 7. اسامی انتخاب شده که بر خلاف مذهب باشد و هرگونه  مغایرتی داشته باشد قابل ثبت نمی باشد.
 8. در انتخاب اسم شرکت اگر از اسامی مانند تجاری ،مهندسی ،بازرگانی و…..استفاده نماییم جزء اسم به حساب نمی آیند.
 9. در صورتی که بخواهیم در تعیین نمودن  نام شرکت از اسامی مانند گمرک ،ارشاد ،کانون ،تشکل و…. استفاده کنیم باید از مراکز مربوطه مجوز دریافت نماییم.
 10. در انتخاب نام شرکت نبایستی از کلماتی مانند ملت ، ایران ، کشور و… استفاده شود.
 11. هنگامی که  بخواهیم برای انتخاب نمودن نام شرکت از کلماتی مانند ،گویش و یا لهجه مناطق خاص استفاده کنیم باید از فرمانداری ،شورای شهر یا بخش داری آن منطقه مجوز دریافت شود.
 12. در انتخاب نام نبایستی از اسامی که به مراکز دولتی و کشوری مربوط می شود استفاده نماییم.
 13. در صورتی که  شرکت های زیارتی بخواهند در نام شرکت خود از اسامی مذهبی و ائمه استفاده نمایند باید مجوز دریافت کنند.
 14. شرکت هایی که با شرکت های خارجی شریک می باشند  برایشان این امکان فراهم می شود که بتوانند قسمتی از نام شرکت خارجی را در اسم شرکت خود بیاورند.
 15. فقط شرکت های تعاونی و غیر تجاری هیچ گونه هزینه ای در خصوص تعیین نام پرداخت نمی کنند.
 16. نامی که  برای شرکت  انتخاب می شود قابلیت نقل و انتقال به شخص دیگری را ندارد.
 17.  در صورتی که  بخواهیم برای شرکت های تعاونی نامی انتخاب کنیم بایستی  از وزارت تعاون نامه ای دریافت نماییم.
 18. هنگامی  که نام انتخابی مورد تایید قرار نگرفت به منظور  انتخاب نمودن مجدد نام  نیازی به پرداخت مبلغ 40000ریال نمی باشد.
وکیل ثبت شرکتها دارای کادری تخصصی در زمینه ثبت شرکت در تهران 

نکاتی در مورد انتخاب نام شرکت

 1.  نام انتخابی در گذشته انتخاب نشده باشد.
 2.  از  اسامی و نام های طولانی استفاده نشود.
 3.  به دلیل  زیبا بودن و خاص بودن نامی آن را انتخاب نکنید این نکته را در خاطرتان داشته باشید که بایستی نام انتخابی با کاری که شرکت انجام می دهد ارتباط داشته باشد.
 4.  اگر  در انتخاب نمودن  نام برای شرکت از نام شهری که در آن مشغول به فعالیت هستید استفاده کنید ت��  هنگامی کاربرد دارد که فعالیت شما فقط به آن شهر اختصاص داشته باشد اما اگر بخواهید فعالیت خود را گسترش دهید باید نام شرکت خود را تغییر هید  و اسم شهر را از نام شرکت حذف کنید.
 5. در نام انتخاب شده  نباید غلط املایی  وجود داشته باشد.
 6.  در انتخاب نام می توانید از مخاطبان خود کمک بگیرید به عنوان مثال آن را به اشتراک بگذارید و از نظرهای ان ها مطلع شوید.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انحلال شرکت سهامی در تهران

شرکتها بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها امکان دارند بر اساس مواردی مجبور به انحلال شود در این مقاله به این موضوع انحلال شرکتها پرداخته می شود.

موضوع فعالیت شرکت چیست؟

به منظور تاسیس شرکت که به طور معمول بر گردآوری و تهیه شرکت نامه مستحکم می باشد شرایط و قواعدی بایستی مورد عنایت واقع گردد تا علاوه بر محقق شدن موضوعات قانونی سمت و سوی تاسیس شرکت هم معین و بیان گردد.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

یکی از اجزای ضروری برای تشکیل شرکت سهامی مجمع عمومی موسس می باشد.مجمع عمومی موسس از اجتماع دو گروه سرمایه گذار و پذیره نویسان تشکیل می گردد.برای مطالعه بیشتر در مورد وظایف مجمع عمومی موسس مقاله را بخوانید.

ثبت نام شرکت در تهران

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله ها در تاسیس و راه اندازی یک کسب و کار و فعالیت انتخاب نام شرکت می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام در تهران

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

نمونه اسم شرکت

زمانی که در صدد تاسیس شرکت هستید باید بدانید که برای آن باید اسم و نشانی را انتخاب نمایید که توسط آن بتوان شرکت را شناسایی کرد در این مقاله به نمونه های اسم شرکت پرداخته می شود

شرایط ثبت شرکت حسابداری

حسابداری رشته ای است که موضوع آن شناخت فرآیندهای مالی و بیان آنها به شکل عدد می باشد. دراین مقاله مطالبی در مورد شرایط ثبت شرکت حسابداری مطالعه نمایید

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران

شرکت های سهامی خاص در تهران شرکت های بازرگانی به شمار میروند در صورتی که موضوع فعالیت آن ها هم غیر تجاری باشد در این مقاله نمونه ای از موضوعات شرکت سهامی خاص پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

اسم سه سیلابی برای شرکت در تهران

قبل از آن که شرکتی را در تهران ثبت کنید و فعالیت تجاری را آغاز نماید، نخست بایستی برای شرکت و فعالیت تجاری خود یک نام مناسب سه سیلابی انتخاب نمایید .

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله در خصوص وظایف مجمع عمومی فوق العاده مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟